Kiviteli terv, ezen tervdokumentáció tartalmát a 191/2009. (IX. 15.) kormányrendelet határozza meg. A kiviteli terv egyenlő a létesítmény pontos és részletes méretarányos modelljével tervek, látványtervek, dokumentumok, technológiai utasítások, műszaki leírások és költségvetés kiírások formájában.


A kiviteli tervfejezet tartalma:
Építész munkarész:
- Alaprajzok
- Metszetek
- Rész-metszetek
- Tetőfelülnézetek
- Homlokzatok
- Lépcsők tervei
- Részlettervek
- Csomóponti tervek
- Konszignációk
- Esetleges technológiai utasítások, részletezések
Tartószerkezeti munkarész, számításokkal:
- Alapozási tervek, metszetekkel
- Előregyártott szerkezeti tervek
- Monolit vasbeton szerkezetek tervei
- Lépcsők tervei
- Részletrajzok
- Vaskimutatások/elemtervek, gyártmányrajzok
Épületgépészeti munkarész:
- Fűtés terv
- Vízellátás terv
- Gáz terv
- Szellőzés tervei
- Hűtés tervei
Epületvillamos munkarész:
- Belső világítás, kapcsoló kiosztás, dugaj kiosztási tervek
- Gyengeáramú hálózatok nyomvonaltervei
- Villámvédelem
Kertterv, környezetrendezés és külső munkák:
- Ültetési terv
- Burkolatok és külső terep rendezésébe tartozó tervlapok
- Útcsatlakozási terv, kapuk
Árazatlan költségvetések minden vonatkozó szakághoz.
A kiviteli tervfejezet kidolgozottsága olyan szintű, hogy teljesen felelős ajánlatot lehet tenni. Amennyiben nem jön létre megrendelői igény módosítás attól eltérni nem szabad.


Jelen fejezet, ahogy azt a nevében is megtaláljuk, a kivitelezési folyamat támogatására szolgál. Magában foglalja mindazon szükséges tervrészleteket amely alapján az illetékes kivitelező cég a kivitelezést el tudja végezni. A tervezési folyamat legrészletesebb fejezete ez. Kivitelezésre vonatkozó szerződés kötése előtt minden esetben fontos, hogy az illetékes cég számára biztosítsunk minden tervet és részlettervet, melyek alapján felelős ajánlatot tudnak tenni. A kiviteli terv keretein belül elkell készülnie az összes beépítésre szánt anyag nevesítésének, az ezekhez tartozó anyag-konszignációknak, mint például betonacél kimutatások, vagy tartószerkezeti acél kimutatások, szendvicspanel konszignációk.
Miért fontos, hogy gyakorlott és tapasztalattal rendelkező megbízott végezze a kiviteli tervek elkészítését? Leginkább azért, mert amíg az engedélyes tervfejezetben összefoglalva megadjuk mekkora létesítményt, milyen anyagból és hogyan szeretnénk építeni, addig a kiviteli tervnek tisztázni kell minden apró részletet az egyes kapcsolatokról.
Ezen fejezet elkészítése során tudunk eszközölni minden olyan összehangolást és megoldást, amely a kivitelezés időtartama alatt meghatározza a létesítmény gazdaságosságát. Ez utóbbi lehet organizációs megoldás, vagy szerkezetek összeférhetőségének kérdése, csomóponti kialakítások és még rengeteg más kérdés.
A Steellab Kft. Immáron számos kiviteli tervfejezet elkészítésén és átadásán van túl. A leggyakoribb esetekben a tervezési folyamat generál tervezés keretein belül valósult meg, így sikerült összehangolnunk az egyes részfolyamatokat, valamint a kivitelezésre gyakorolt hatásukat is sikerült a leggazdaságosabbra fejleszteni. Mivel sok esetben a tervezési folyamat mellett a létesítmények kivitezését is elvégeztük, így minden esetben a tervező asztalokat felügyelve végezzük munkánkat, hogy a későbbiekben megrendelőink részére a legkevesebb problémával járjon létesítményeik megvalósulása.